Hakkımızda

SÖZEN  A.Ş. olarak 1954 yılından bu güne kadar akaryakıt sektöründe  ve tarımsal alanda faaliyet gösteren firmamız dünyada ve ülkemizde gıda, tarım ve hayvancılık sektörlerinin öne çıkması neticesi kuşaklar boyunca yapmış olduğu tarımsal üretime daha fazla ağırlık vermiştir.

Ülkemizin genelinde olduğu gibi Konya topraklarının organik maddece fakir ve pH seviyelerinin yüksek olması bu sorunun  giderilmesi amacıyla Hayvan gübresini gündeme getirmiştir. Firmamız toprakların organik maddesini  ana amaç edinerek süt inekçiliğine başlamış ve bunun sonucu olarak da fermantasyonu yapılmış katı çiftlik gübresi olan ferbio hayvan gübresi üretimini Sözen A.Ş. nin  faaliyet alanına dahil etmiştir.

Dünya genelinde güvenilir gıdaya ulaşmak zorlaştıkça, iyi tarım uygulamaları, organik tarım ve organik ürünlerin insan sağlığı açısından önemi gün geçtikçe artmaktadır. Avrupa Birliği politikalarına uygun olarak organik ürünlerin yetiştirilmesi gün geçtikçe önem arz etmektedir. Bununla birlikte  topraklarımızdaki organik maddenin artırılması ve toprağın pH'nın dengelenmesi için hayvan gübrelerine büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gerçeği gören firmamız günümüzün en son teknolojisini uygulayarak FERBİO adı altında fermente edilmiş katı çiftlik gübresi üretimine ve satışına başlamıştır.

Tarımsal alanda yaşanan  bioteknolojik gelişmelerden  biri olan Mikrobial gübreler konusunda da 3 yıl süren deneme, demonstrasyon çalışmalarından sonra 2012 yılında içerisinde 5 adet bakteri ve fungus bulunan ORGANICUL-I mikrobiyal gübrenin Türkiye distribütörlüğünü alarak ithalatına ve satışlarına başlanmıştır.

Bu gün SÖZEN bünyesinde bulunan; 3 petrol istasyonu ile ( Petrol Ofisi Konya, Opet Konya, Opet Karapınar), Karapınar, Ereğli ve Karaman’da 6000 da’lık  alanda Bitkisel üretim sahasında ve 1500 baş kapasiteli Süt İnekçiliği çiftliği ile Karapınar,Ereğli ve Antalya şubelerinde İktisatçı, Muhasebeci,Ziraat Mühendisi,Veteriner Hekim gibi uzman teknik personellerle çalışmalarını yürütmektedir.  Bu kadronun doğru kararlar alabilmesi için üniversitelerimiz ile birlikte çalışılmakta Hocalarımızın danışmanlığında yarınlara emin adımlarla yürünmektedir.

Telif Hakkı 2012 © Ferbio Organik Gübre - Organicul Mikrobiyal Gübre.
Tüm Hakları Saklıdır.